Darmowe narzędzie do tłumaczeń stron internetowych
FreeWebsiteTranslation.com

Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi benasek z miasteczka Berlin. Mam przejechane 7896.00 kilometrów w tym 833.00 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 16.90 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

Archiwum bloga

Radio Kriola
Moje zagadki

Te browarki degustowałem

Beercaps from tasted beers

Dane wyjazdu:
48.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal
Rower:

Hansaviertel

Poniedziałek, 31 grudnia 2012 · dodano: 01.01.2013 | Komentarze 14

Moje aparaty odmówiły posłuszeństwa... Zmówiły się. Pierwszy – stary Kodak zapomniał jak to się czyta karty, ot tak zwana skleroza aparacia, rzecz zdarzająca się szczególnie w starszych egzemplarzach. Mogłem jeszcze liczyć na jego wewnętrzną pamięć, starczającą na maks. 15 zdjęć. Ale co to jest taka garstka fotek jak ja przy każdym wyjeździe stukam ich setkę? Za to poczciwy Canon, najpierw przestał dogadywać się z obiektywem, potem lampa błyskowa nie chciała wracać na swoje miejsce, a na koniec w ogóle obraził się na amen i przestał reagować na jakiekolwiek moje prośby i błagania... Po prostu stał się atrapą. Znajomy, entuzjasta tej marki jak się dowiedział, zdołał tylko wypowiedzieć: „Ale Canon? Nim można było gwoździe wbijać. Jak on mógł?...” No mógł. Rad nie rad musiałem w trybie pilnym zakupić chociaż podstawowy sprzęt do fotografii. Mogę wyjechać z domu bez zegarka, ale bez aparatu? Wybrałem się więc do Berlina... z Kodakiem i miejscem na 15 obrazków... po coś nowego.
Obrazek 1

Berlin Tegel - łabędzie i kaczki © benasek


Obrazek 2
Nie lubię reklam, chyba, że je sam robię, tu akurat panu Kandulskiemu w Berlinie. Za granicą trzeba się trzymać razem...

Kandulski w Berlinie © benasek


Obrazek 3
Ten helikopter w końcu doczekał się swojej premiery na BS. Kto zrobił fotę, którego grudnia i w jakim mieście? Wszystko jest napisane na kadłubie...

Berlin Tegel - helikopter sanitarny © benasek


Obrazek 4
Jak ja to lubię. Puste ulice, wiatr w plecy, święty spokój wokół...

Berlin © benasek


Obrazek 5
W Berlinie ogródków działkowych na pęczki... Tu ciekawsza moim zdaniem ich enklawa. Zewsząd tory kolejowe.
Berlin ogródki działkowe © benasek


Zakupiłem aparat, i jadę dalej. Jechałem z myślą zakupienia Samsunga, wracam z Olympusem. Żadna rewelacja, przetestuję go w najbliższym czasie, zobaczymy jak się spisze. Tymczasem dalej morduję się z Kodakiem, który nie dość, że nie czyta kart, to jeszcze przestał działać joystick. Jak za dawnych czasów z kliszą. Gorzej! Tylko 15 zdjęć mogę zrobić. Nie można sprawdzić, czy fota wyszła i ewentualnie ją wykasować. W moim Kodaku nawet gdybym wiedział, że zdjęcie się nie udało, nie mogę go wyrzucić, właśnie przez ten joystick... Dojeżdżam do miejsca zwanego Hansaviertel – od Statui Zwycięstwa na Tiergarten to tylko 3 minuty rowerem. Miejsce teoretycznie warte odwiedzenia przez tych, którym znudziło się oglądanie Bramy Brandenburskiej i Aleksanderplatzu. Spodziewałem się jakiejś imponującej i interesującej architektury, na miarę wielkiego miasta.

Obrazek 6
Berlin Hansaviertel © benasek


To co zobaczyłem, robiąc kilka kilometrów nie odbiegało od tego, co można zobaczyć w każdym większym polskim mieście. Same bloki, jedyna atrakcja, to chyba tylko to, że każdy inny i nie pobazgrany sprayem...

Obrazek 7
Berlin Hansaviertel © benasek


Na kimś z Zachodu to może i takie pudełka robiły wrażenie, ale nie na nas, wychowanych w rzeczywistości gdzie blokowisk dookoła było pełno. W Hansaviertel miał swój wkład duński projektant Jacobsen. Przyznam, że mnie jak na razie tak w Danii jak i tu nie zachwycił...

Berlin - Blokowisko w Hansaviertel © benasek


To ja już wolę stare chatki, nawet te dla dzieci

Obrazek 8
Berlin Hansaviertel - domek na drzewie © benasek


Potem, ze względu na to, że dziś Sylwester, postanowiłem wracać.

Obrazek 9
Domy nad Sprewą przy Alt-Moabit
Berlin - domy przy Alt-Moabit © benasek


Obrazek 10
Berlin - nad Sprewą © benasek


Obrazek 11
Plac zabaw w kształcie łodzi © benasek


Przy Alt-Moabit napotkałem parę ciekawych przykładów architektonicznych. Nigdy tu wcześniej nie byłem i będę musiał tu jeszcze zajrzeć.
To już tu mi się bardziej spodobało:

Obrazek 12
Berlin Osiedle przy Alt-Moabit © benasek


I tyle obrazków na dziś. Na więcej pan Kodak nie pozwolił, jadę czym prędzej do chaty... by znów tu wrócić... S Bahnem. W końcu to ostatni dzień w 2012 roku...

Berlin Sylwester 2012 © benasek


Berlin Sylwester 2013 © benasek


Wszystkim tu zaglądającym życzę, by pod koniec roku 2013 powiedzieli: Ja pierniczę, ale miałam / miałem zaje... fajny rok! Wszystkiego Najlepszego!
Kategoria NiemcyKomentarze
Trendix
| 21:53 czwartek, 31 stycznia 2013 | linkuj Najważniejsze że już masz czym fotki robić przyda sie na przyszły weekend :)
rowerzystka
| 19:41 czwartek, 31 stycznia 2013 | linkuj Jak za dawnych czasów, każdy kadr wyważony, by nie zmarnować kliszy...
iskiereczka74
| 18:17 niedziela, 20 stycznia 2013 | linkuj Więc mówisz Olympus....znam ja i Ty też rowerzystkę z Olympusem :-))) Macie jeszcze jeden wspólny temat.
Pozdrower

edith&syl
http://katzebemol.blogspot.com/ | 11:53 środa, 16 stycznia 2013 | linkuj fajny śmigłowiec :D
Fajne foty!
pozdro
anwi
| 21:13 piątek, 11 stycznia 2013 | linkuj Szczęśliwego Nowego Roku!
Miałam ostatnio kłopoty z wyświetlaczem w moim kompakcie. Przypuszczałam , że powodem może być rozszczelnienie obudowy + wysoka wilgotność i dlatego do pokrowca na aparat włożyłam dwa woreczki, z tych, co to zwykle producenci butów lub odzieży załączają do swoich wytworów, żeby zapobiec ich zawilgotnieniu. Pomogło. No, nie dam głowy - może to zbieg okoliczności, lecz moje kłopoty się skończyły.
Gewehr
| 17:09 poniedziałek, 7 stycznia 2013 | linkuj Kiedy Ci się wyczerpie temat w tym Berlinie;) Śmigłowiec fajny. Staatssicherheitsdienst nadal tam działa:) Wiedzieli kiedy i kto będzie robił mu foty.
chrissjakob
| 14:12 czwartek, 3 stycznia 2013 | linkuj Наилучшие пожелания на Новый 2013 Год Вам и Ева. Ja tu muszę trochę po wschodniemu pożyczyć, ale nie wiem czy jeszcze pamiętasz cyrylicę? Krzysiu, jesteś 100 % mężczyzną, miałeś do dyspozycji 15 klatek i wszystkie je wykorzystałeś (mały błąd w numeracji). Życzę Tobie aby aparat spisywał się bez zarzutu, stare przeżyły reaktywację i aby doszło do naszego spotkania.
grigor86
| 21:50 środa, 2 stycznia 2013 | linkuj Ten helikopter w Polsce polatałby jeszcze dobrych 20lat!!!
angelino
| 18:37 środa, 2 stycznia 2013 | linkuj Powiedziałbym Ci jak stary dialektyk, że ilość przeszła w jakość, gdybyś ... kiedykolwiek publikował kiepskie zdjęcia :-)> A zatem wspaniałych przeżyć, nie tylko z obiektywem, w nowym roku!!!!
goliat
| 15:11 środa, 2 stycznia 2013 | linkuj Wszystkiego dobrego w Nowym Roku ! Oby sprzet wiecej nie zawiodl :)
tunislawa
| 12:40 środa, 2 stycznia 2013 | linkuj Wszystkiego co najlepsze !!! Niech aparat się spisuje świetnie ..i niech tych pięknych zdjęć przybywa i przybywa ! :)))))
krzara
| 21:49 wtorek, 1 stycznia 2013 | linkuj I znowu dzięki Tobie pozwoliłem sobie na wycieczkę choćby wirtualną do Berlina ale wierzę, że
i ja będę miał okazję spotkać Cię w realu. A w Nowym żadnych ograniczeń sprzętowych czy zdrowotnych.
niradhara
| 20:18 wtorek, 1 stycznia 2013 | linkuj Szczęśliwego Nowego Roku!
Może wreszcie uda nam się spotkać?
Nefre
| 20:01 wtorek, 1 stycznia 2013 | linkuj Wzajemnie wszystkiego najlepszego w nowym roku. Jak zwykle superowa relacja:)))
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz trzy pierwsze znaki ze słowa iniem
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]