Darmowe narzędzie do tłumaczeń stron internetowych
FreeWebsiteTranslation.com

Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi benasek z miasteczka Berlin. Mam przejechane 7896.00 kilometrów w tym 833.00 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 16.90 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

Archiwum bloga

Radio Kriola
Moje zagadki

Te browarki degustowałem

Beercaps from tasted beers

Wpisy archiwalne w miesiącu

Grudzień, 2012

Dystans całkowity:58.00 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:b.d.
Średnia prędkość:b.d.
Liczba aktywności:2
Średnio na aktywność:29.00 km
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
48.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal
Rower:

Hansaviertel

Poniedziałek, 31 grudnia 2012 · dodano: 01.01.2013 | Komentarze 14

Moje aparaty odmówiły posłuszeństwa... Zmówiły się. Pierwszy – stary Kodak zapomniał jak to się czyta karty, ot tak zwana skleroza aparacia, rzecz zdarzająca się szczególnie w starszych egzemplarzach. Mogłem jeszcze liczyć na jego wewnętrzną pamięć, starczającą na maks. 15 zdjęć. Ale co to jest taka garstka fotek jak ja przy każdym wyjeździe stukam ich setkę? Za to poczciwy Canon, najpierw przestał dogadywać się z obiektywem, potem lampa błyskowa nie chciała wracać na swoje miejsce, a na koniec w ogóle obraził się na amen i przestał reagować na jakiekolwiek moje prośby i błagania... Po prostu stał się atrapą. Znajomy, entuzjasta tej marki jak się dowiedział, zdołał tylko wypowiedzieć: „Ale Canon? Nim można było gwoździe wbijać. Jak on mógł?...” No mógł. Rad nie rad musiałem w trybie pilnym zakupić chociaż podstawowy sprzęt do fotografii. Mogę wyjechać z domu bez zegarka, ale bez aparatu? Wybrałem się więc do Berlina... z Kodakiem i miejscem na 15 obrazków... po coś nowego.
Obrazek 1

Berlin Tegel - łabędzie i kaczki © benasek


Obrazek 2
Nie lubię reklam, chyba, że je sam robię, tu akurat panu Kandulskiemu w Berlinie. Za granicą trzeba się trzymać razem...

Kandulski w Berlinie © benasek


Obrazek 3
Ten helikopter w końcu doczekał się swojej premiery na BS. Kto zrobił fotę, którego grudnia i w jakim mieście? Wszystko jest napisane na kadłubie...

Berlin Tegel - helikopter sanitarny © benasek


Obrazek 4
Jak ja to lubię. Puste ulice, wiatr w plecy, święty spokój wokół...

Berlin © benasek


Obrazek 5
W Berlinie ogródków działkowych na pęczki... Tu ciekawsza moim zdaniem ich enklawa. Zewsząd tory kolejowe.
Berlin ogródki działkowe © benasek


Zakupiłem aparat, i jadę dalej. Jechałem z myślą zakupienia Samsunga, wracam z Olympusem. Żadna rewelacja, przetestuję go w najbliższym czasie, zobaczymy jak się spisze. Tymczasem dalej morduję się z Kodakiem, który nie dość, że nie czyta kart, to jeszcze przestał działać joystick. Jak za dawnych czasów z kliszą. Gorzej! Tylko 15 zdjęć mogę zrobić. Nie można sprawdzić, czy fota wyszła i ewentualnie ją wykasować. W moim Kodaku nawet gdybym wiedział, że zdjęcie się nie udało, nie mogę go wyrzucić, właśnie przez ten joystick... Dojeżdżam do miejsca zwanego Hansaviertel – od Statui Zwycięstwa na Tiergarten to tylko 3 minuty rowerem. Miejsce teoretycznie warte odwiedzenia przez tych, którym znudziło się oglądanie Bramy Brandenburskiej i Aleksanderplatzu. Spodziewałem się jakiejś imponującej i interesującej architektury, na miarę wielkiego miasta.

Obrazek 6
Berlin Hansaviertel © benasek


To co zobaczyłem, robiąc kilka kilometrów nie odbiegało od tego, co można zobaczyć w każdym większym polskim mieście. Same bloki, jedyna atrakcja, to chyba tylko to, że każdy inny i nie pobazgrany sprayem...

Obrazek 7
Berlin Hansaviertel © benasek


Na kimś z Zachodu to może i takie pudełka robiły wrażenie, ale nie na nas, wychowanych w rzeczywistości gdzie blokowisk dookoła było pełno. W Hansaviertel miał swój wkład duński projektant Jacobsen. Przyznam, że mnie jak na razie tak w Danii jak i tu nie zachwycił...

Berlin - Blokowisko w Hansaviertel © benasek


To ja już wolę stare chatki, nawet te dla dzieci

Obrazek 8
Berlin Hansaviertel - domek na drzewie © benasek


Potem, ze względu na to, że dziś Sylwester, postanowiłem wracać.

Obrazek 9
Domy nad Sprewą przy Alt-Moabit
Berlin - domy przy Alt-Moabit © benasek


Obrazek 10
Berlin - nad Sprewą © benasek


Obrazek 11
Plac zabaw w kształcie łodzi © benasek


Przy Alt-Moabit napotkałem parę ciekawych przykładów architektonicznych. Nigdy tu wcześniej nie byłem i będę musiał tu jeszcze zajrzeć.
To już tu mi się bardziej spodobało:

Obrazek 12
Berlin Osiedle przy Alt-Moabit © benasek


I tyle obrazków na dziś. Na więcej pan Kodak nie pozwolił, jadę czym prędzej do chaty... by znów tu wrócić... S Bahnem. W końcu to ostatni dzień w 2012 roku...

Berlin Sylwester 2012 © benasek


Berlin Sylwester 2013 © benasek


Wszystkim tu zaglądającym życzę, by pod koniec roku 2013 powiedzieli: Ja pierniczę, ale miałam / miałem zaje... fajny rok! Wszystkiego Najlepszego!
Kategoria Niemcy


Dane wyjazdu:
10.00 km 0.00 km teren
h km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal
Rower:

Bierpinsel

Sobota, 15 grudnia 2012 · dodano: 16.12.2012 | Komentarze 20

Miewałem już lepszą pogodę w grudniu. Wprawdzie mrozy odpuściły, ale śnieg pozostał, a do tego w mieście zaczęło jeszcze kropić... Z drugiej strony miałem przeczucie, że jak dziś nie zrobię choć paru kilometrów, weekend będzie stracony.

Berlin Steglitz - brama © benasek


Berlin – Steglitz – obecnie dzielnica położona w południowo – zachodniej części miasta. Dawniej wieś, potem miasteczko. Obecnie ponad 70 tys. mieszkańców.

Berlin - Steglitz, Hauptstrasse © benasek


Hauptstrasse. Nie trudno zauważyć, że 1/3 jezdni to droga dla rowerów. Czy u nas w kraju tak trudno zrozumieć niektórym matołom odpowiedzialnym (no niestety) za infrastrukturę, że rower to nie luksus a często konieczność?

Dobrze trafiłem, bo przez okolicę przejeżdżały na motorach i skuterach Święte Mikołaje. Prowadziła je ciężarówka, z pokładu której rozbrzmiewała muzyka.

Berlin - Steglitz © benasek


Berlin Steglitz - przejazd Swietych Mikołajów © benasek


Berlin - Steglitz © benasek


Berlin - Steglitz - Swiety Mikolaj © benasek


Berlin Steglitz - Swiety Mikołaj © benasek


Berlin Steglitz - Swiety Mikołaj © benasek


Od lat charakterystyczną budowlą dla tej dzielnicy jest 47 m wieża zwana Bierpinsel. Podczas jej otwarcia 13 października 1976 roku serwowano tu tyle darmowego piwa, ile kto tylko był w stanie wypić. Mieściła się tam restauracja. Z zewnątrz była pomalowana na czerwono, w 2010 kolory zmieniono.

Berlin - Steglitz - Bierpinsel © benasek


Chciałem sie przekonać, czy i dziś można liczyć na darmowy browar, niestety, trochę się spóźniłem, o jakieś 36 lat. Wieża zamknięta na cztery spusty... od dłuższego już czasu.

Berlin - Steglitz - Bierpinsel © benasek


Albertstraße. Tą budowlą także sie kiedyś zainteresuję, dziś jest już za późno, do tego kropi cały czas i robi się coraz ciemniej.

Berlin - Kulturfleck © benasek


Przez Potsdamer Platz, obok granitowych bloków i Bramy Brandenburskiej pogoniłem na Nordbanhof,

Berlin - Pomnik Holokaustu © benasek
Kategoria Niemcy